معرفی انواع پایه های فیلمبرداری

stسلام به دوستان عزیز .

اینبار مطلبی در مورد استدیکم های موجود در بازار براتون قرار دادم که میتونه به شما در خرید استدیکم کمک کنه . استدیکم های زیادی در بازار با قیمت های مختلفی موجود هستش که از لحاظ کاربری انواع بسیاری با لوازم جانبی بسیاری موجود هستش . قیمت های استدیکم های موجود در بازار کمی بالا هستش و یکی از مشکلات این وسیله حرکتی محسوب میشه که در ایران هم پس از وارد شدنش قیمت اون 2 برابر میشه و این موضوع باعث مشکلات خریدن این وسیله حرکتی در ایران شده … به ادامه مطلب بروید ….

.

.

read more →

سلام به شما دوستان عزیز .

امروز میخوام یکی از پر استفاده ترین و بهترین استدی کم های موجود در بازار رو که در بسیار ی از فیلم های حرفه ای ازش استفاده شده رو یک معرفی کوتاهی روش داشته باشم ,این استدی کم ساخت کمپانی MK-V هستش.

از این استدی کم میتوانید برای دوربین های حرفه ای و سینمایی و حتی دوربین های معمولی نیز مورد استفاده قرار دهید که سازگاری زیاد با دوربین هایی که نام میبرم دارد: Arri-Panavision-Red Digital-Aaton-Phantom-AJ Series-CineAlta-Dalsa و دوربین های HD و حتی HDV هم میتوانید استفاده نمائید .

Stephen Campanelli با Clint Eastwood و Angelia Jolie با استدی کم Deluxe Nexus در فیلم Changeling

Stephen Campanelli با Clint Eastwood و Angelia Jolie با استدی کم Deluxe Nexus در فیلم Changeling

یکی از ویژگی های دیگر این استدی کم این است که شما میتوانید با استفاده از لوازم مختلفی که این استدی کم داره این استدی کم رو به صورت ساده ترین و فوق حرفه ای ترین استدی کم استفاده نمائید .

استیدی کم های این شرکت بسیار حرفه ای هستن از این استدی کم ها میشه به MK-V V2 AR و Deluxe Nexus v2 هستش که در رده حرفه ای قرار دارن .

برای دیدن مشخصات فنی و نمونه تصاویر گرفته شده با استفاده از استدی کم های این شرکت به ادامه مطلب بروید.

read more →

در اینجا براتون عکس هایی از استدیکم های مختلف حرفه ای متوسط دست ساز و …. براتون گذاشتم که بیشتر با انواع استدی کم ها آشنا بشید .
read more →

در اینجا مدل های پایه های فیلمبرداری سری 75mm این شرکت را معرفی میکنیم . از این پایه ها بیشتر برای دوربین های HDV استفاده میشود .

read more →

مقدمه
اگر شما تصویر بردار پرتابل باشید حتما بار ها به فکر اختراع  وسیله ای برای راحت شدن از لرزش های این دست نا فرمان افتاده اید خب قبل از شما افراد زیادی دست به کار شدند و وسایلی برای این مشکل ساخته اند و نهایتا  سال 1970 Garrett Brown اولین نمونه پایدار کننده دوربین رو ساخت و اسمش رو Brown’s Stabilizer گذاشت که بعدا به steady cam تغییر نام یافت سال 1976 اولین استدی کم امروزی که از سه  قسمت اصلی تشکیل شده توسط همین شخص ساخته شد . که استدی کم های پیشرفته شکل تکامل یافته آن هستند  .البته الی رغم پیشرفت چشمگیر این دستگاه هنوز اندازه بزرک ونسبتا سنگین آن که باعث کم شدن مانور تصویر بردار می شه و البته قیمت بالا از ضعف های برزگ این وسیله مدرن هستند .  شاید روزی شکل و شمایل عجیب این وسیله باعث خنده ما بشه ولی باید به یاد داشته باشیم ستدی کم زمانی آروزی هر تصویر برداری بود و حرکتی انقلابی در صنعت وهنر تصویر برداری  بوجود آورده است . پس باید از این به بعد لرزش دست رو فراموش کنیم و به این تازه وارد بگیم سلام رفیق .
read more →

یکی از پایه های حرفه ای و پرکاربرد در زمینه کارهای سینمایی این دوربین میباشد . در بسیاری از فیلم های حرفه ای از این پایه برای فیلمبرداری با کمترین لرزش دوربین استفاده میشود . این پایه با دوربین های Arri و Panavision و دوربین های HD سازگاری کامل دارد .
read more →