177سلام میکنم به دوستان عزیز .

خوب اینبار معرفی دوربین سونی pd177 رو براتون آماده کردم که امیدوارم این مطالب به کارتون بیاد . این مطلب نوشته شده توسط شرکت امیدان رهجو عرضه کننده تجهیزات حرفه ای و خانگی هستش که بعد از بررسی آن این مطلب رو در سایت قرار دادم که امیدوارم استفاده کنید . این دوربین با قیمت ۳٫۳۵۰ هزار تومان توسط شرکت امیدان رهجو در بازار عرضه میشود . DVCAM DSR – PD177 بهترین و استانداردترین دوربین فیلمبرداری DVCAM تولید شده کمپانی سونی تاکنون بوده است . این مدل همانند مدل HVR-Z5E می باشدکه در سال ۲۰۰۸به بازار معرفی گردید ونحوه استفاده مشابهی دارد. طراحی جدید در نظر گرفته شده برای ظاهر این دستگاه یک کاربرحرفه ای را کاملا راضی می نماید. علاوه بر این کمپانی سونی از تکنولوژی لنزهایG Lens استفاده کرده است که تکنولوژی حسگر Exmorو حسگر ClearVidرا با هم ترکیب می نماید که در نهایت باعث ارتقاء کیفیت تصویر حتی در مکان هایی با نور بسیار کم می گردد. وزن مناسب دوربین (Kg 2/2) و طراحی نوین این دستگاه ، مجموعه ای از استانداردهای ارگونومیک (ظا هری) را برای عملکردهای دستی به صورت حرفه ای تر ایجاد کرده است. بعلاوه این دوربین این امکان را دارد که از طریق دستگاه کوچک مدل HVR-MRC1به جای فیلمبرداری بر روی کاست با قرار دادن کارتCF (کامپکت فلش ) فیلمبرداری کرد .که با ظرفیتهای۸GB ،۱۶GB ، ۳۲GBمی باشد که جانشین خوبی برای مدل DSR-PD17Oمی باشد. این مدل بهتر ومورد اعتماد تر از مدل قبلی( (DSR-PD17Oبوده که علاوه بر حفظ تمام قابلیت های مدل قبلی خود از مزیت های جامعی مثل MASTER-SERIES و VTRSنیز برخوردار است. برنامه های رایج DVCAM از ویدیوگرافی های جشن های ازدواج تا ویدیوها وبرنامه های پخش تلویزیون قابل استفاده می باشد .

مشخصه های دوربین


· استفاده از لنزهای منحصربه فردG Lens شرکت سونی باعث گردیده است که کنترل کیفیت وتکنولوژی اپتیکال (بصری) به طورهمزمان دراین دوربین بکار روند. به علاوه این لنزها ،حساسیتبالایی در هنگام تصویربرداری از خود نشان می دهند.
· این دوربین با داشتن تکنولو‍‍‍‍ژی لنز G Lens به پهنای۲۹٫۰۵ میلی متر، قدرت بزرگ نمایی را تا ۲۰ برابر افزایش میدهد. این بزرگ نمایی کمک زیادی به تصویربرداری از فواصل دور می نماید.
· در این دوربین دوعدسی ED (Extra-low Dispersion )به کار رفته است که از عدم انطباق کانونی رنگها درنور خورشید می کاهد.
· تکنولوژی لنزهای پیشرفته اپتیکال با سیستم حسگر Exmor ، این دوربین سونی را قادر می سازد که تصاویری را با کیفیت خوب،حتی در فضاهای تاریک ضبط نماید.
· دراین دوربین شش دیاگرام قرارداده شده است که به کاربران این اجازه را می دهد که زمینه تار ومات تصویرخود به دلخواه تغییر داده وبه زمینه ای زیباترو بهتر تبدیل کنند.


عملکرد لنزها به صورت لمسی

طرح زوم، تمرکز (فوکس)وحلقه های کنترل باعث می گردد که عملکرد این حلقه ها به سادگی و با یک دست امکان پذیر باشد.
عملکرد حلقه زوم می تواند از این طریق کنترل گردد:
· حلقه لنز barrel
· اهرم موجود برgrip لنز
· اهرم موجود بر دسته دوربین
· حالت زوم دارای سرعت بالایی می باشد و در سیستم های دیجیتال به ۳۰برابر افزایش می یابد.
حلقه کنترل irisمی تواند از طریق منو (menu ) به حالت دلخواه تغییر یابد:
· انتخاب وکنترل irisیا پرتوگیری (exposure )
· باز کردن وبستن جهت iris

عملکرد exposure بر اساس نور محیط های مختلف می باشد که ازمحیط خیلی تیره تا محیط خیلی روشن قابل تغییراست و به آسانی وبایک دست می توان عملکرد یک حلقه را کنترل نمود .
سیستم پیشرفته سونی(optical )کمک می کند که حتی در مواردی که دوربین شما ثابت نیست ، تصاویر ثابت و ساکن ای ضبط گردد.
سه فیلتر ساخته شده در (ND1/64-1/16-1/4 (Neutral-Density (تراکم خنثی) به کنترل عمق تفاوت میدان کمک می کند .


تکنو لوژی حسگر Exmor

دراین دوربین ازفن آوری حسگر Exmor استفاده گردیده است که از هرگونه پارازیت (noise ) در تصویر جلوگیری می کند و کیفیت تصویر را حتی در نور بسیارکم ارتقا می بخشد . در هرردیف از پیکسل ها چندین تبدیل کننده (A/D (analogue to digital موجود است که سریعا آنالوگ سیگنال ها (analogue signals ) را به دیجیتال (رقمی) تبدیل می کند . بر خلاف تکنولوژی های پیشین که فقط شامل یک مبدل A/D بر هر تراشه (chip ) بودند در این فرآیند تبدیل حسگر Exmor به مبدل A/D کمک می کند و در نتیجه سیگنال های دیجیتالی با کیفیت بالا تولید می گردند.


پرو فایل تصویر

تا ۶ مجموعه از عکس های مختلف را می توان بر روی حافظه به عنوان پروفایل تصویر ثبت نمود که شامل گاما و تنظیمات رنگ نیز می شوند. این نوع ذخیره سازی به کاربر اجازه می دهد تا در موقعیت های مختلف تصاویر مختلفی را در پروفایل خود ذخیره سازد. دیگر مزیت آن این است که می توان قطعه شات های مختلف فیلم را در زمان های متفاوت با یکدیگر هماهنگ نموده و یا از این امکان در عملکرد چند دوربین استفاده نمود .


ضبط تصویر به صورت آهسته

عملکرد ضبط به صورت آهسته در DSR-PD177 باعث می شود تا در این حالت پخش تصاویر ضبط شده ۴ برابر سریعتر از حالت طبیعی باشند . در این حالت تصاویر بر حافظه موقت (buffer ) ذخیره می شوند و سپس بر روی نوار ضبط می گردند ( چه در قالب DVCAMو یا DV ) که حدود۲۴ ثانیه حرکت آهسته ادامه دارد. این نوع ضبط تصویر (quad-speedسریع ترین سرعت ممکن را نسبت به تمام دوربین های دستی دارا می باشد و برای مسابقات ورزشی و یا تصویربرداری از طبیعت کاملاً ایده آل است و این امکان را می دهد که تصویر را درحالت های بهتر بررسی نمود.
عملکرد تغییر حالت شات (shot transition function )
عملکرد تغییر حالت
shot transition) ) به تغییرات خودکار کمک می کند. برای مثال بعد از اینکه شما تنظیمات مربوط به یک شات را انجام دادید و دکمه شروع را زدید در مدت زمان شات این عملکرد به صورت خودکار فعال می گردد. انواع مختلفی از transition ها را می توان از طولی (liner ) -توقف آرام (soft stop ) و ترانس آرام (soft trans ) انتخاب نمود ومدت زمان انتقال transition می تواند از ۳ تا۹۰ ثانیه تنظیم گردد.


انتخاب قالب ضبط

دوربین DSR-PD177 می تواند قالب DVCAM را یک قالب استاندارد SD برای دوربین های دستی و حرفه ای در جهان می باشد را اتخاذ کند .
همچنین اگر شما نیازمند مدت زمان بیشتری برای ضبط هستید دوربین DSR-PD177 این قابلیت را نیز دارا می باشد. (البته فقط در حالتSD )


فن آوری پیشرفته لنزهای G جدید سونی G Lens

وضوح فوق العاده با فن آوری پیشرفته اپتیک
لنزهایی با عملکرد عالی که هیچ چیز را نادیده نمی گیرند .از لطافت گونه (لپ) کودک گرفته تا پرتو ظریف نور خورشید که از میان درختان می گذرد ، همه ی شگفتی های جهان از طریق چشم لنز پدیدار می شود.سونی به عنوان تولید کننده محصولات طراز اول ،دوربین های عکاسی و فیلم برداری خود را به بهترین لنزها مجهز کرده است تا به شما امکان دهدلحظه های باارزش زندگی تان را ثبت کنید .اکنون سونی دو سری لنز را که هر دو از عملکرد عالی برخوردارند ،عرضه می دارد .سری لنز های G انحصاری سونی که بیانگر اوج نبوغ در طراحی وتعهد به کیفیت است وسری لنزهای ویژه ای که به طور مشترک ، با سازنده پرآوازه آلمانی محصولات اپتیک (کارل زایس ) تولید می شود .هر یک از لنزهای سونی را که انتخاب کنید ،می توانید مطمئن باشید که تمامی نیازهایتان در عکاسی بر آورده خواهد شد .سونی و کارل زایس ،ماورای زیبایی ها را نشان می دهند .لنزهای سری G سونی تولید سونی ژاپن است . موتور Autofocus بی صدا و موتور Supersonic درمقایسه با برند های دیگر سرعت فوکس بالاتری دارد .لبه های تیز لنز باعث کنترل نور داخل تیوپ لنز شده واجازه از بین رفتن وضوح تصویر را نمی دهد . لنزهای Lens G سونی دارای حداکثر وضوح است .کلید کوچک کنار لنز موجب تغییر حالت manual به فوکس وبالعکس می شود .در نتیجه از استهلاک دوربین کاسته می شود .دارای دهنه دیافراگم فوق العاده باز و خوب است و در شرایط بد می توان عکس هایی زیبا گرفت .تعداد پره های دیافرگم لنز بیشتر است .لبه های پره نیزدارای انعکاس نور است که در کیفیت نور تاثیر گذار می باشد .همان طور که شما تصویر را می بینید ، لنز نیز تصویر را به دوربین منتقل می کند پس شما عکس هایی زنده وبا کیفیت خواهید داشت . دفعه اول که از لنز G سونی استفاده کردم مثل کودکی بودم که اسباب بازی جدیدی دستش می گیرد وکاملاً هیجان زده شده بودم . چرا که این لنز از استاندارد کامل سونی برخورددار است.عکس های دوربین :


مشخصات فنی و تصویری :

Lens Sony G Lens, 20x (optical), f = 4.1 to 82mm, f = 29.5 to 590 mm at 16:9 mode, f = 36.1 to 722 mm at 4:3 mode, filter diameter: 72mm
Built-in filters Clear, 1/4, 1/16, 1/64
Imaging system ۱/۳ inch-type, progressive 3 ClearVid CMOS Sensor system with Exmor technology
Picture elements Approx. 1,037,000 pixels (effective), approx. 1,120,000 pixels (total)
Focus Auto, manual (focus ring/one push auto/infi nity/AF assist/focus macro)
White balance Auto, one-push auto (A/B positions), indoor (3200 K), outdoor (selectable level -7 to +7, approx. 500K/step), manual WB Temp (selectable 2300K to 15000K, 100K/step)
Shutter speed Auto 1/50 – 1/2000 Manual 1/4 – 1/10000
Gain selection -۶, -۳, ۰, ۳, ۶, ۹, ۱۲, ۱۵, ۱۸, ۲۱ dB
Minimum Illumination ۱٫۵lux (auto gain, auto iris, 1/25 shutter)
Recording format DV-CAM, DV SP 576/50i (PAL)
Playback/Recording time DV SP Max. 63 min with PHDVM-63DM cassette DV-CAM Max. 41 min with PHDVM-63DM cassette
Audio/Video output ۱۰-pin connector A/V OUT jack ( composite and unbalanced audio x2ch with the supplied cables)
DV input/output i.LINK interface (IEEE 1394, 4-pin)
XLR audio input XLR 3-pin female x 2ch
Headphones Stereo mini jack (ø۳٫۵ mm)
LANC Stereo mini-mini jack (ø۲٫۵ mm)
LCD viewfinder ۰٫۴۵ inch-type (Viewable area measured diagonally), approx. 1,226,880 dots (852 x 3[RGB] x 480), 16:9 aspect ratio
LCD monitor ۳٫۲ inch-type (Viewable area measured diagonally), XtraFine LCD, approx. 921,600 dots, hybrid type, 16:9 aspect ratio
Mass Approx. 2.2 kg (5 lb 1 oz) (w/o tape, battery)
Dimension (W x H x D) Approx.169 x 188 x 451mm (6 3/4 x 7 1/2 x 17 7/8inch) (with lens hood, microphone and large eye cup)
Power requirements DC 7.2 V (battery pack), DC 8.4 V (AC adaptor)
Power consumption DVCAM/DV Approx. 6.8 W (with LCD viewfinder ON)
Operating temperature ۰ to 40 °C (32 to 104 °F)
Storage temperature -۲۰ to 60 °C (-4 to 140 °F)
Flash modes Auto, Fill-in, Red-Eye reduction, Slow Sync, Off
Supplied Accosseries
Ac Adaptor AC-L100
Cables A/V Composite Connecting Cable
Lens protection Lens hood with lens cover
Backup battery Lithium battery (CR2025)
Other accessories Shoe adaptor
Viewfinder accessories Large size eye-cup
Remote Control Unit RMT-831 wireless Remote Commander
Documentation Operating instructions (CD-ROM), Printed operating instructions


[ با تشکر از فروشگاه امیدان رهجو برای در اختیار گذاشتن فارسی مطالب و مشخصات ]

HamedSalahi/حامد صلاحی

۰۹:۳۵:۰۰/۲۰۱۰-۰۱-۰۷

42 Responses to معرفی دوربین سونی DSR-PD177
 1. سلام ازهمه یبیانات شما ممنونیم فقط بفرمائید دفترچه فارسی را کجا پیدا کنیم که تمام جزئیات دکمه ها وکارایی انهارا توضیح داده باشد؟ سپاسگزارم

 2. با سلام نظرم در مورد سونی ۱۷۷ خیلی خوبه اما خودم ببینم

 3. ازتون خیلی ممنونم به خاطر مطالب مفیدتون.
  می شه فرق این دوربینو با دوربین ۱۷۵ بگید..؟

 4. سلام .میخواستم بدونم دوربین فیلمبرداریpd175دست دوم که به گفته فروشنده یکسال پیش خریده ودر حد نو است .تا حدود چقدر بخریم ضررنکرده ایم و قیمت نو آن چقدر است. با تشکر فراوان

  • سلام .میخواستم بدونم دوربین فیلمبرداریpd175دست دوم که به گفته فروشنده یکسال پیش خریده ودر حد نو است .تا حدود چقدر بخریم ضررنکرده ایم و قیمت نو آن چقدر است. با تشکر فراوان

   سلام
   بهتره اصلا این دوربین رو نخرید که از رده خارج هستش .

 5. با سلام
  فرق این دوربین با pd175 چیست؟
  فراموش نشود که دوستان پرسیدند ولی جواب ندادید.


[top]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>