کارت تدوین و کپچرسلام به دوستان عزیز . قرار بود امروز سیستم های تدوین سری چهارم رو منتشر کنم ولی قبل از این مطلب تصمیم گرفتم که سری اول کارت های تدوین و رندر که قیمت های خیلی مناسبی رو دارند معرفی کنم که در سیستم های جدیدی که بعدا معرفی کنم از این کارتها بر روی سیستم ها استفاده کنید تا سرعت رندر و خروجی رو چند برابر بیشتر کنید با هزینه خیلی کمتر حتی میتوانید از این کارت های اکسترنال با لپ تاپ استفاده کنید . چند وقت پیش کارت های ۴k رو معرفی کردم که قیمت های متوسط تا بالایی داشتند ولی اینبار کارت هایی رو معرفی میکنم که از نظر قیمتی بسیار مناسب و به صرفه میباشند . این کارت ها عملیات پخش و کپچر , تبدیل و خروجی رو بر عهده دارند . این کارت ها عملیات خروجی یا همان رندر سخت افزاری در نرم افزارهای افترافکت , پریمیر , فاینال کات و ادیوس را با ۵ برابر افزایش سرعت خروجی فرمت H264 را نسبت به خود سیستم و نرم افزار دارند که شما حتی با ۲ کارت گرافیک هم نمیتوانید همچین کاری کنید . این کارت ها مخصوص این موارد هستند و حتی با یک سیستم نیمه حرفه ای و با داشتن این کارت ها میتوانید تا چندین برابر خروجی کار را بالا ببرید . به ادامه مطلبی بروید …

Bag_Mini_MacLaptopشما با هر سیستمی میتوانید از این کارت ها استفاده نمایید ولی بهتر میباشد رم شما پایینتر از ۸ یا پردازنده شما پایین تر Core i5 باشد که بهترین نتیجه رو با این کارت ها داشته باشید . برای تهیه این کارت ها سعی کنید خودتان به دوبی بروید و از آنجا تهیه کنید . شما میتوانید در ۱ روز برای تهیه این کارت ها به دوبی بروید و برگردید به این شکل هزینه نهایی خیلی کمتر از فروشندگانی خواهد شد که با سود ۵۰ تا ۹۰ درصدی این نوع کارت ها را میفروشند . در این سری ۲ کارت Compress-HD  و MXO2 Mini رو که از نظر قیمتی بسیار مناسب میباشند را معرفی خواهم کرد . Compress-HD برای کاربران متوسط و نیمه حرفه ای و کارت MXO2 Mini هم برای کاربران نیمه حرفه ای تا حرفه ای مناسب میباشد که در ادامه توضیح خواهم داد .

اگر کار شما فیلم سازی , سریال , مستند , موزیک ویدئو و مراسمات میباشد این ۲ کارت بهترین انتخاب برای شما میباشد . مخصوصا برای کسانی که کارهایشان را برای شبکه های با کیفیت و HD میخواهند ارسال کنند که ویدئو با کیفیت با حجم کم و بهینه باشد بهترین گزینه میباشد . در صدا سیما هم یک  شبکه HD شروع به کار کرده که برای ارسال کارهایتان با کیفیت بالا و حجم کم نیازمند این کارت ها میباشید .

به درخواست دوستان مراکز فروش این کارت ها در دبی را اینجا قرار دادم تا بتوانید به راحتی از این فروشگاه ها خریداری نمایید :

MediaCast Fz llc
#G11, Palm Strip Mall, Jumeirah Rd., Dubai, U.A.E
Tel.:  +۹۷۱ ۴ ۳۴۵۵ ۳۱۳
Fax.: +971 4 3455 315
Tel.:  +۹۷۱ ۴ ۴۳۹ ۲۳۸۳
Fax.: +971 4 368 8042

MediaCast
Office #1114, Grosvenor Business Tower, TECOM – Dubai Media City
P.O. Box 35275, Dubai, United Arab Emirates
Tel.: +971-4-3903069 / +971 4 4503795
Fax: +971-4-3908192

Experts Computer
NEAR PALM BEACH HOTEL
P.O.Box:28437, DUBAI – U.A.E
Tel: 971-4-3936390
Fax: 971-4-3936099

 


کارت Compress-HD

618352شاید برای شما پیش آمده باشد که نمونه فیلم هایی رو مشاهده کردید که از نظر کیفیتی بالا و از نظر حجمی خیلی پایین میباشند و خیلی در سایت این سوال برای کاربران پیش آمده که چرا با این کیفیت بالا حجم ویدئو پایین میباشد ! خوب باید عرض کنم که این نوع رندر ها توسط کارت های رندر سخت افزاری رندر میشود که با کیفیت و کم حجم مییباشند . یکی از موارد خوبی دیگر هم این کارت ها باعث افزایش سرعت تا ۲ الی ۵ برابر رندر در نرم افزار میشود و حتی پردازنده شما دیگر در خروجی گرفتن های طولانی یا سنگین درگیر نخواهد شد و عملیات رندر بیشتر بر عهده کارت رندر میباشد .

کارت Compress-HD ساخته کمپانی معروف Matrox  موارد گفته شده در بالا را برای شما امکان پذیر میکند و شما با سیستم تدوین معمولی و متوسط و یا با پردازنده پایین میتوانید بدون هیچ مشکلی عملیات خروجی و رندر با کیفیت H264 را با سرعت بالا و حجم کم فراهم کنید . یکی دیگر از ویژگی های این کارت قابلیت ها و امکانات در پروفال های تصویری در نرم افزارها میباشد . مثلا در شروع پروژه با پریمیر میتوانید از پروفایل های مختلفی که این کارت در اختیار شما قرار داده استفاده کنید مثل ۱۰۸۰p , 720p , Blu-Ray , SD و موارد دیگر که بهترین تنظیمات و بهینه سازی در این پروفایلها اعمال شده و یا اینکه شما به راحتی میتوانید یک پروفایل یا پریست پروژه بسته به نیاز خود بسازید .

ویزگی دیگر این کارت استفاده از پروفایل فرمتی Matrox Max تخت H264 میباشد که کیفیت بالا با حجم پایین رو در اختیار شما قرار خواهد داد . اگر شما با این کارت و فرمت Matrox Max خروجی را تنظیم کنید در حالت مشابه به رندر معمولی توسط نرم افزار از سرعت رندر چند برابر بهره خواهید برد بر روی یک سیستم با یک مشخصات . یک تست رندر بین سیستم Mac بدون کارت و با کارت Compress-HD در پایین قرار دادم که نشان از برتری این کارت میدهد :

compresshd_chart1

یکی دیگر از ویژگی این کارت پارامترها و تنظیمات نرم افزاری و رندر میباشد که در اختیار شما قرار میدهد . یکی از پارامترهای مهم حذف نویز تصویر میباشد که در چندین مرحله و شدت میتوانید بر روی ویدئو اعمال نمایید . شما با استفاده از این تنظیمات میتوانید حجم , بیت ریت , رزولیشن , فریم ریت , کیفیت و موارد دیگر را تنظیم نمایید و خروجی بگیرید که توجه داشته باشید تمام این موارد به صورت سخت افزاری و از طریق کارت انجام میشود که بهترین عملکرد را در اختیار شما قرار خواهد داد .


مشخصات کارت :

رزولیشن های ساپورت شده :  ۷۲۰٫۴۸۰ / ۷۲۰٫۵۷۶ / ۱۲۸۰٫۷۲۰p / 1920.1080p

فریم ریت های ساپورت شده :  ۲۳٫۹۸ / ۲۵ / ۲۹٫۹۷ / ۵۰ / ۵۹٫۹۷

بیت ریت های ساپورت شده : ۱Mbps to 50Mbps

سازگار با : Windows PC  و Mac

سازگار با موتور رندرهای : Apple Compressor و Adobe Media Encoder

قیمت : ۴۹۵$ دلار / موجود در دبی


کارت MXO2 Mini Max

MXO2 MINIاین کارت فراتر از یک کارت تدوین معمولی میباشد و امکانات زیادی رو در اختیار شما قرار خواهد داد . علاوه بر اینکه تمام ویزگی های کارت Compress-HD مخصوصا رندر و خروجی H264 در پروفایل فرمتی Matrox Max را دارا میباشد میتواند عملیات کپچر را هم انجام دهد . این کارت اکسترنال سازگار با سیستم های MAC , PC و لپ تاپ ها میباشد . اتصال به لپ تاپ یکی از ویژگی های خوب این کارت میباشد , شما اگر میخواهید ادیت و تدوین سر صحنه انجام دهید یا اینکه سیستم تدوین قوی ندارید و یا از لپ تاپ برای ادیت استفاده میکنید میتوانید از این کارت بر روی لپ تاپ استفاده کنید تا سرعت و کیفیت رو بر روی لپ تاپ داشته باشید . حتی از این کارت برای نمایش زنده لایو و موارد استودیویی هم میتوانید بهره مند شوید.  کپچر , کانورت و تغییر اندازه , مانیتورینگ و خروجی از ویژگی های اصلی این کارت میباشد که در ادامه توضیح خواهم داد .

کپچر

شما میتوانید عملیات کپچر رو با این کارت با کیفیت خوب و استاندارد و با فرمت های مختلف انجام دهید . اگر دوربین شما مموری خور هم باشد بعضی مواقع نیاز به کپچر دارید چراکه بعضی از فایلهای دوربین ها سنگین میباشد و شما با کپچر و تبدیل به فرمت دیگر از حجم و سنگینی این فایلها کم خواهید کرد تا در تدوین دچار مشکل نشوید . یک انتخاب خوب برای دوربین هایی مثل Blackmagic میباشد . این کارت قابلیت کپچر با استاندارد ۱۰Bit 4.2.2 را دارا میباشد . شما از طریق درگاه های HDMI , HD/SD , S-Video و Composite در قالب ۱۰Bit میتوانید عملیات گپچر را انجام دهید .

realtime_10_bitکانورت و تغییر اندزه

یکی دیگر از ویژگی های این کارت کانورت و تغییر اندازه فایل های ویدئویی میباشد . شما میتوانید حتی با فایل های سنگین RED, XDCAM و P2 هم با این کارت کار کنید . شما به راحتی و با انتخاب پروفایل پروژه این کارت با این موارد شروع به ادیت نمایید و پلی بک یا نمایش ریل تایم در تایم لاین نرم افزارها رو از طریق کارت به صورت سخت افزاری انجام دهید یا اینکه فایل های ویدئویی دوربین Red مثل ۲k را به ۱۰۸۰p بدون افت کیفیت تبدیل کنید و موارد دیگر .

HD_Monitoringمانیتورینگ

یکی دیگر از ویژگی های بسیار خوب این کارت خروجی مانیتور HDMI برای تصحیح رنگ و کالیبره کردن تصویر و مانیتور مورد نظر میباشد . یعنی با این کارت میتوانید یک مانیتور اضافه را به سیستم خود برای عملیات تصحیح رنگ یا پلی بک با کیفیت بالا وصل نمایید . این کارت یک خروجی مانیتور با درگاه HDMI با عمق رنگی ۱۰Bit 4.2,2 متصل نمایید و عملیات کالیبره کردن و یا تصحیح رنگ را به صورت سخت افزاری انجام دهید .

خروجی

این عملیات هم مثل کارت قبلی میباشد که تا ۵ برابر میتواند با پروفایل فرمتی Matrox Max تحت فرمت H264 را در خروجی افزایش دهد .

اتصال به لپ تاپ

یکی دیگر از ویژگی های این کارت اکسترنال بودن آن میباشد یعنی اینکه شما علاوه بر اینکه میتوانید بر روی PC و MAC از این کارت استفاده کنید میتوانید بر روی انواع لپ تاپ ها هم از این کارت استفاده کنید و عملیات های مختلف گفته شده رو با استفاده از لپ تاپ انجام دهید . این ویژگی برای افرادی که سیستم تدوین ندارند یا اینکه از لپ تاپ برای تدوین اسستفاده میکنند یا میخواهند سر صحنه ادیت و خروجی رو انجام دهند بسیار مناسب میباشد .

سازگار با نرم افزارهای :

Adobe Premiere Pro / Adobe After Effects  / Final Cut Pro / Avid Media 7 / Boris MEdia / Edius / Apple Color / Eyeon Fusion / Apple Motion / NewTek Lightwave

Adobe After Effects Adobe Photoshop Apple Color Apple Motion Apple SoundTrack Pro  Adobe Premiere Pro Apple Final Cut Pro Apple Final Cut Pro X Avid Media Composer Boris Media 100 EDIUS

 

 

 

درگاه های ورودی :

Video:
HDMI HD 10-bit
Component HD/SD 10-bit
Y/C (S-Video) 10-bit
Composite 10-bit

Audio:
(۲) RCA stereo pair (unbalanced)
HDMI embedded up to 8 channels
۲۴-bit 48kHz

درگاه های خروجی :

Video:
HDMI HD/SD 10-bit
Component HD/SD 12-bit
Y/C (S-Video) 10-bit
Composite 10-bit

Audio:
(۲) RCA stereo pair (unbalanced)
HDMI embedded up to 8 channels

قیمت : ۵۵۰$ دلار / موجود در دبی


 

Hamed Salahi / حامد صلاحی

۲۰۱۴-۰۷-۱۹ / ۰۰:۲۸:۲۷


 

123 Responses to معرفی کارت های تدوین و رندر – سری اول
 1. سلام جناب صلاحی.
  الان بهترین و مناسب ترین کارت تدوین اکسترنال همین مورد هست؟
  من بیشتر برام کانورت هست با حجم بسیار پایین و کیفیت بالا!
  شما همین مورد پیشنهاد می کنید یا مورد دیگه؟

  • سلام جناب صلاحی.
   الان بهترین و مناسب ترین کارت تدوین اکسترنال همین مورد هست؟
   من بیشتر برام کانورت هست با حجم بسیار پایین و کیفیت بالا!
   شما همین مورد پیشنهاد می کنید یا مورد دیگه؟

   سلام
   میتونبد استفاده کنید از این مدلها ولی باید توجه داشته باشید که قدیمی شدند تقریبا

 2. سلام. اگر می شود یک فروشگاه در استانبول برای خرید MOX2 MINI MAX معرفی کنید.
  با تشکر

  • سلام. اگر می شود یک فروشگاه در استانبول برای خرید MOX2 MINI MAX معرفی کنید.
   با تشکر

   سلام
   سایت matrox برید و مراکز خرید رو میتونید در کشورهای مختلف مشاهده کنید همراه با ادرس

 3. جناب صلاحی فرمودید که این مورد ها قدیمی شدند.مورد جدیدی معرفی نمیکنید؟البته اکسترنال
  در ضمن من سیستم تدوین هم دارم تهیه میکنم.آیا با وجود سیستم تدوین نیاز به کارت تدوین هست یا سیتم تدوین کار کارت تدوین رو انجام میده؟

  • جناب صلاحی فرمودید که این مورد ها قدیمی شدند.مورد جدیدی معرفی نمیکنید؟البته اکسترنال
   در ضمن من سیستم تدوین هم دارم تهیه میکنم.آیا با وجود سیستم تدوین نیاز به کارت تدوین هست یا سیتم تدوین کار کارت تدوین رو انجام میده؟

   سلام
   aja kona 4 گزینه خوبی هستش .

 4. سلام
  آقای مهندس کارت رندر که کیفیت عالی و حجم کم روبده و سازگار با نرم افزار ادیوس باشه کارته هم جدید باشه چی معرفی میکنید؟


[top]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>